DOLAR 33,1161 0.1%
EURO 36,3289 0.27%
ALTIN 2.619,460,22
BITCOIN 2132122-2,40%
Kahramanmaraş
28°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Afşin Ülkü Ocakları Başkanı Karaağaç’a Ziyaret!

ABONE OL
Ekim 27, 2021 13:14
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Afşin’de, çarşı içi mevkiindeki  faaliyet gösteren Ülkü Ocakları binası, büyük bir tadilat sürecinden sonra hizmete kaldığı yerden devam ediyor.

Afşin’de son zamanlarda adından  sıkça bahsedilen Afşin Ülkü Ocakları Başkanı Aybars Kenan Karağaç, faaliyetlerine hızla devam ediyor. Faaliyetlerinde; eğitim seminerleri, ücretsiz LYS- LGS kursları, Camii temizliği, spor faaliyetleri, düğünlerde Türk Bayrağı Kuran-ı Kerim hediyesi, gençleri uyuşturucu ve madde bağımlılığına karşı korumak için  bilinçlendirilmesi gibi konuları ele alıyorlar.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Afşin Şubesi , asırlık bir geleneği sürdürerek, düğünlerde gelin ve damada Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye ediyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Afşin  Ülkü Ocakları Başkanı Kenan Karaağaç, Ülkü Ocaklarının Türk İslam töresini yaşatan bir eğitim vakfı olduğunu vurgulayarak, “Ülkü Ocakları; Türk İslam inancını, Türk töresini, kültür, örf, adet, gelenek ve göreneklerini yaşayıp ve yaşatan bir eğitim vakfıdır. Selçuklu hanedanlarından Tuğrul Bey’den (1025) aldığımız bu geleneği yaşatarak gelecek nesillere ulaştırma ülküsü içindeyiz. İlçemizde toy yapan ailelerin teşkilatımızı daveti üzerine kutsallarımız olan Kur’an-ı Kerim ve şanlı bayrağımızı vererek çiftlere bu iki değer altında yaşamaları ve olacak evlatlarına bu iki değeri aşılamalarını tembihleyerek faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz” dedi.

Afşin Ülkü Ocakları Başkanı Aybars Kenan Karağaç, Afşin Güncel Haber’e özel açıklamalarda bulundu;

“Ben Ülkü Ocakları’nda yetişmekten iftihar eden bir Başkanım, Dünyaya bin kez daha gelsem, bin defa Ülkü Ocakları’na giderdim. Ülkü Ocaklarından şehit çıkar, gazi çıkar, kahraman çıkar, velhasıl adam gibi adam, yiğitler yiğidi insan çıkar. Ülkü Ocaklı olmak demek ; nefsin kavgasında olup; Uzlaşmaktır! Her türlü nefsani arzu ve düşünceler etrafından kenetlenen düşleri bertaraf edip Kutlu Dava uğrunda fedakarca hizmet etmektir. Ülkü Ocaklı demek ; Asrın Firavunlarına Musa olmaktır. Ülkü Ocaklı demek, Nemrutlara bambaşka bir ateş olmaktır. Ülkü Ocaklı demek; Allah’ın rızasına talip olan, Şanlı Peygamberin ve Şehitlerin şefaatlerine nail olmak gayesi gütmektir. Ülkü Ocaklı demek; Nizamı Alem için, Türk İslam Ülküsü düsturunda ve Lider Teşkilat Doktrin dahilinde yaşamak ve yaşatmak demektir. Ülkü Ocaklı demek; Kurşunlar yağarken Türk ve İslam için set olmak demektir. Ülkü Ocaklı demek; Üniversite kapılarında Marksist-Leninist hainler tünemesinde diye Şanlı Peygamberin kutlu ismi için can vermek demektir. Ülkü Ocaklı demek; burçlarda sancak, minarede ezan olmak demektir. Ülkü Ocaklı demek ; Hareketin önünde veya arkasında değil hizmetkarlığını yapmak demektir. Ülkü Ocaklı demek ; Piri Türkistan Ahmet Yesevi dergahında diz kırmak demektir. Ocaktır bizim dergahımız, ilim yuvamız, laboratuvarımız, alanımız. Ocaktır en muazzam hanemiz. İman ettim ki Müslüman Türk’ün en büyük vasfı Ülkücülüktür. Kudretli vasıf ile Allah Vatan Millet yolunda olmaktır Ülkücülük.
Ülkü Ocaklı demek ; Liderimizin emrinde, Başbuğumuzun emanetine sadık, Genel Başkanımızın ardında yek pare, Teşkilat disiplin ve ahlakında yegane, Lider Teşkilat Doktrin dahilinde şahane, Milliyetçi Ülkücü Hareketin emrinde, koltuklar ve etiketler ile değil Ülkücülüğün yaşanması ve yaşatılması ile Rahmani bir gayenin ardında, Şeytani oluşumların karşısında olmak demektir.
Ülkü Ocaklı demek ; Muasır medeniyetler seviyesi için, Yüce Türk Devletini yükseltmek için mücadele eden ilmin, fennin mücahitleridir.
Ülkü Ocaklı demek ; Evren sehpalarına, Darağaçlarına, Siyasal İslam entrikalarına ve Kızıl Emperyalistlere baş eğmeyenlerdir. Ülkü Ocaklılardır, Türk Devletine ve Türk Milletine zarar vermek isteyenlerin karşısında duran. Ülkü Ocaklılardır, Kızıl Marksist-Leninistlerin teröristlerine bağ etmeyen. Ülkü Ocaklılardır, Uyuşturucuda, her türlü Gençliği zedeleyecek hususlara meydan vermeyen. Ülkü Ocaklılardır, Aponun, Mao’nun, Fetonun ve bütün sıçanların sıçramasına Müsaade etmeyen.
Mezopotamya sıçanlarından, Kandil yosmalarına, Fetonun veletlerinden, Aponun piçlerine kadar hepsinin karşısında Ülkü Ocaklılar vardı ve halen var olmakta. Bugün Ülkü Ocaklılara düşmanlık, Türk ve İslam’ın yaşanması ve yaşatılmasına olan karşı durumdur. Ülkü Ocaklı ; Türklük gurur ve şuuru, İslam Ahlak ve fazileti ile mücadele eden Serden geçendir.
Ülkü Ocaklı demek ; Kadrolaşmaya çalışan terörist ve hainlerin soluğunu kesecek hamleler ile Devletin Bekası için hareket etmektir. Şekilcilikten uzak bir eylem hareketidir Ülkücülük. Ülkücülük dar bir kalıba sığmayan, Turan kadar kocaman yürekli Asena ve Bozkurtlarıdır.
Liderimizin dediği gibi, Ülkü Ocaklarından şanlı şerefli yiğitler çıkar. Ülkü Ocaklarından hain, dalkavuk çıkmaz. Ülkü Ocaklarından arsızlar değil ATSIZLAR çıkar. Ülkü Ocakları dünya ve ahiretin bilincinde olan eğitim yuvalarıdır. Ebediyen var olsun Ülkü Ocakları
Ülkü Ocaklı olmak; Yüce Türk Milletinin salahiyeti için Liderimiz Devlet Bahçeli’nin yapmış olduğu fedakarlıktır. Ülkü Ocaklı demek Başbuğ Alparslan Türkeş’in öz evlatları demektir. Atatürk’e dil uzatan şuursuzlara fırsat vermemektir. Baykuşlara, yamyamlara, sırtlan ve çakallara nefes aldırmamaktır.
Ülkü Ocaklı olmak, Türk ve İslam Ülküsü ışığında yetişmektir. Türk Gençliğini, Ahlak yolunda hizmete davettir. Ülkü Ocaklı olmak;
Ne Amerika! Ne Rus! Ne Çin!
HER ŞEY TÜRK TARAFINDAN! TÜRK’E GÖRE! TÜRK İÇİN DEMEKTİR!

Afşin Ülkü Ocakları Başkanı Aybars Kenan Karağaç’a Gazeteciler günü münasebetiyle vermiş olduğu değerli hediyeden dolayı teşekkür ederiz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.