DOLAR 33,1108 0.12%
EURO 36,3211 0.26%
ALTIN 2.618,010,16
BITCOIN 2135078-1,59%
Kahramanmaraş
28°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Afşin Milli Emlak Şefliğinden 25 adet imarsız ham toprak kiraya verilecek

ABONE OL
Aralık 21, 2021 13:14
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Afşin Milli Emlak Şefliğinden 25 adet imarsız ham toprak kiraya verilecektir.

Afşin Kaymakamlığı Milli Emlak Şefliğinden Yapılan İlanda ;

1-) Aşağıda özellikleri ve ihale bilgileri belirtilen Hazinenin maliki bulunduğu 25 adet taşınmazın kiralama ihalesi 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre Açık Teklif Usulüyle karşılarında gösterilen tarih ve saatlerde Milli Emlak Şefliği’nden teşekkül edecek komisyon huzurunda Afşin Kaymakamlığı Toplantı Salonunda (üst kat) ihale edilecektir.
2-) İhaleye iştirak etmek isteyenler ihale saatine kadar;
a-) Geçici Teminat, ( Tedavüldeki Türk parası, Mevduat ve Katılım Bankalarının verecekleri 2886 sayılı Devlet İhale Kanununa göre hazırlanacak olan süresiz Teminat Mektupları ( teyit yazısı ile birlikte ) ve Hazine Müsteşarlığınca ihraç edilen Devlet iç borçlanma senetleri veya bu senetler yerine düzenlenen belgeleri )
b-) Yasal yerleşim yerini gösterir belgeyi ( İkametgah Belgesi ) ve Tebligat için Türkiye’de adres göstermelerini,
c-) Gerçek kişilerin T.C. Kimlik numarasını bildirmeleri ve nüfus cüzdan suretini vermeleri ( Aslı ihale sırasında ibraz edilecektir.), Özel hukuk tüzel kişilerinin yukarıda belirtilen şartlardan ayrı olarak vergi kimlik numaralarını bildirmeleri, idare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve Sanayi Odasından veya benzeri meslek kuruluşundan, ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirkülerini veya vekaletnameyi vermeleri; Kamu tüzel kişilerinin ise yukarıdaki (a) ve (b) bentlerinde belirtilen şartlardan ayrı olarak tüzelkişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzelkişiliği temsile yetkili olduğunu belirtir belgeyi vermeleri gerekmektedir.
3-) 4706 sayılı kanunun 4916 sayılı kanunla değişik 5 inci maddesi gereğince talep edilmesi halinde Hazineye ait taşınmaz malların satış bedelinin 5.000,00 TL‘ yi, geçmesi halinde en az ¼ ‘ü peşin, geri kalan kısmı en fazla iki yılda ve Kanuni faiz uygulanmak suretiyle eşit taksitler halinde ödenebilecektir.
4-) İhaleye ait şartname ve ekleri mesai saatleri dahilinde Milli Emlak Şefliğimizden görülebilir yada bedelsiz olarak temin edilebilir.
5-) Postayla yapılacak müracaatlarda teklifin 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 37 nci maddesine uygun hazırlanması ve teklifin ihale saatinden önce Komisyona ulaşması şarttır.
6-) Postada meydana gelebilecek gecikmelerden dolayı idare ve komisyon herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
7-) Hazineye ait taşınmazların satışı KDV’ye tabi olmadığı gibi ferağ işlemleri sırasında düzenlenen belgeler vergi, resim, harçtan ve satış tarihini takip eden yıldan itibaren 5 ( Beş ) yıl süreyle Emlak Vergisinden muaftır.
😎 Komisyon gerekçesini belirtmek suretiyle ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir

İLAN OLUNUR.17/12/2021

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.