DOLAR 28,9301 0.06%
EURO 31,2137 0.21%
ALTIN 1.889,680,32
BITCOIN 1251009-0,91%
Kahramanmaraş

HAFİF YAĞMUR

15:22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

  • Afşin Gündem
  • Ekonomi
  • Afşin CHP İlçe Başkanlığında,Geniş Katılımlı Çalışma Komisyonu Oluşturuldu!

Afşin CHP İlçe Başkanlığında,Geniş Katılımlı Çalışma Komisyonu Oluşturuldu!

ABONE OL
Şubat 28, 2022 10:06
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afşin İlçe Başkanlığı komisyon üyelerinin görevleri belli oldu.

Afşin CHP binasında gerçekleşen toplantıya, CHP Afşin İlçe Başkanı Selçuk Gökdoğan, CHP Kadın Kolları Başkanı Aysun Ceyhun ve 60 kişiden oluşan komisyon üyeleri katıldı.

CHP Afşin İlçe Başkanı  Selçuk Gökdoğan Afşin Güncel Haber’e özel açıklamalarda bulundu;

“Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı olarak ilçemizde daha aktif çalışabilmek ve seçmene daha hızlı ulaşabilmek için oluşturmuş olduğumuz komisyonlarımızın dağılımını gerçekleştirdik. Plan ve Bütçe Komisyonumuz seçim süresinde örgütümüzün maddi olarak nasıl hareket edebileceğini düzenleyecek. Sivil Toplum Kuruluşları komisyonumuz da bütün seçmenlerimizin, esnafın, işçinin, emekçinin haklarının savunulması ile ilgili sivil toplum kuruluşları ile birlikte hareket edilmesini istiyoruz. Bu komisyonda birlikte ilçe örgütümüzün daha aktif bir şekilde sivil toplum kuruluşları ile birlikte istişare kurmasını sağlayacak. Basın Komisyonumuz, yerel basının sorunlarını şartlar altında ne tür konular ile mücadele ettiklerini bu tarz konuları her ay düzenli bir şekilde bize sunacak. Halkla İlişkiler komisyonumuz,  Afşin içerisinde tüm insanların başına gelebilecek herhangi bir olayı, bir durumu ilçe örgütünü koordineli bir şekilde haberdar olmasını sağlamak. Hukuk ve Seçim İşleri komisyonumuz,  herhangi bir vatandaşımızın hukuksal sorunları ile ilgilenerek bizlere bildirecek. Biz elimizden geleni yapma gayretinde bulunacağız. Sağlık İşleri Komisyonu, sağlık hizmetleri,doktor sorunları, hastane sorunları, eczane sorunları ve sağlığı kapsayan bütün sorunlar ile ilgili takip edecek. Tarım ve Hayvancılık komisyonunun Afşin’deki çiftçilerimizin tarım ve hayvancılık ile sorunları ile birlikte çiftçilerimizin gübre fiyatları, yem fiyatları birebir aktarılacak. Gençlik ve Kadın Kolları Komisyonu, gençler ve kadınlarla daha aktif bir şekilde iletişim halinde olup gençlerimizin sorunları kadınlarımızın sorunları birebir ele alacak. Yerel Yönetimler Komisyonu, yerelde yapılan bu faaliyetler eksik olanlar eleştirilme ve iyi olanlar yapılmalı bu konularda belediyede meclis üyelerimizin desteğiyle birlikte yolu bulunmalı. Bu arkadaşlarımızın köy köy gezerek köydeki Vatandaşlarımızın alamadığı hizmetleri rapor etmek yereldeki Afşin’deki Vatandaşlarımızın alamadığı hizmetleri rapor etmek.  Eğitim komisyonumuz var Afşin’deki eğitim camiasının sorunları , yapılması gereken durumlar, atanmayan öğretmenler , okullar , Eğitim emekçileri durumları öğrencilerimizin eğitim sorunları. Afşin’de yapılan iki tane Okulumuzun inşaat tadilat hala bitmedi birçok aile mağdur birçok öğretmen mağdur. İnsan Hakları komisyonumuz var. İnsan hakkı sınırsızdır şurada gördüğümüz bütün komisyonların hepsinden insan hakları kapsar insan hakları ile ilgili komisyonumuz in çalışmaları da devam edecek. Çevre ve Doğa Komisyonumuz var Termik Santral Türkiye gündeminde olduğu gibi çevreye verdiği zararlar olumsuz hava koşullarından dile getirmek. Bilişim komisyonumuz ise Parti için çalışmalarımızı bilim ve teknoloji beraber nasıl daha iyi kitlelere ulaştırmamız konusunda çalışmalar yaparak seçim sürecinden verilerin dikkatli bir şekilde takip edilmesi.

Bugünkü yaptığımız toplantıda nasıl çalışma ortamı yapabiliriz, nasıl bir yol haritası çizebiliriz diye yapmış olduğumuz bir toplantıydı. Buradaki bütün komisyon arkadaşlarımızla birlikte istişare yapmış olduğumuz bir toplantı oldu.” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r